Taaaka Ryba !

W dniu 27 września 2012 r. nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku odbył się Wojewódzki Turniej Wędkarstwa Spławikowego Młodzieży i Kadry Ochotniczych Hufców Pracy. W rywalizacji wzięli udział uczestnicy i kadra ze wszystkich jednostek podległych Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP. Organizatorzy turnieju zadbali nie tylko o profesjonalne przygotowanie techniczne imprezy, ale również w sobie tylko wiadomy sposób zapewnili przepiękną i słoneczną aurę.

Młodzież i kadrę OHP przywitał Wicestarosta Giżycki pan Wacław Strażewicz oraz  pani Magdalena Łępicka – Komendant Hufca Pracy w Giżycku życząc wszystkim udanych połowów i wykorzystania uroków natury.  

Z uwagi na specyfikę naszego regionu i możliwości jakie daje Kraina Wielkich Jezior Mazurskich uczestnicy turnieju byli doświadczonymi wędkarzami. W miłej i pełnej skupienia atmosferze, pod czujnym okiem sędziego zarzucali haczyki i wrzucali do siatek kolejne zdobycze.

Po dokładnym pomiarze i zważeniu ryb w klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęła reprezentacja Hufca Pracy w Piszu, II – drużyna gospodarzy tj. Środowiskowego Hufca Pracy w Giżycku, III miejsce – ekipa z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie.  

W rywalizacji indywidualnej zwycięzcą został Michał Krysiak z Pisza, kolejne punktowane miejsca należały do Mateusza Sawko z Giżycka, Kacpra Zalewskiego z Mrągowa i Bartosza Steciuka z Ostródy.

Wyniki jednoznacznie potwierdzają umiejętności wędkarskie  zawodników pochodzących z mazurskiej części naszego województwa. Uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a laureaci atrakcyjne nagrody. Wszystkim pozostała w pamięci piękna panorama Kanału Łuczańskiego i myśl, że wędkarstwo wbrew pozorom wymaga dużej wiedzy i  umiejętności oraz daje możliwość przyjemnego spędzenia czasu i  refleksji.

Tekst i zdjęcia:  Środowiskowy Hufiec Pracy w Giżycku

Zawodnicy podczas połowów

Pierwszą ryba należała do wychowawczyni z ŚHP w Giżycku
p. Eweliny Więckowskiej – Miary

Wicestarosta p. Wacław Strażewicz z uczestnikami Turnieju Wędkarskiego OHP