„Teatr, Opera, Filharmonia – atuty wielkich miast”

LGD-9-oryginalProjekt „Teatr, Opera, Filharmonia – atuty wielkich miast” realizowany jest przez Związek Stowarzyszeń Na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich LGD9 dofinansowany został ze środków programu „PZU z kulturą” Fundacji PZU.

W listopadzie 2015 roku Związek Stowarzyszeń LGD9 zorganizował dwa wyjazdy autokarowe dla młodzieży z obszaru działania LGD9: 13 listopada 2015 roku do Warszawy (40 osób); 21 listopada 2015 roku do Białegostoku (40 osób). Uczestnikami wyjazdów była młodzież w wieku 14-18 lat, która wykazuje się aktywnością społeczną, w tym świadczeniem pracy wolontarystycznej na rzecz społeczeństwa.

Podczas wyjazdu do Warszawy młodzież w pierwszej kolejności odwiedziła Centrum Nauki Kopernik, w którym uczestnicy spędzili około 4 godz. na zwiedzaniu wystaw stałych (Patrz ZIEMIA, Majsternia – Myślisz lepiej niż myślisz, Człowiek i środowisko, Strefa światła, Świat w ruchu, Re: generacja, Teatr robotyczny, Bzzzz!, Teatr wysokich napięć, Korzenie cywilizacji, Park odkrywców, Ogród na dachu, Kolekcja Art. + Science) oraz czasowych (Wystawa Lustro). Następnie uczestnicy udali się na obiad do Restauracji Sphinx. Po zwiedzeniu Złotych Tarasów przyszedł czas na udział w spektaklu „Prapremiera dreszczowca” w Och Teatrze, którego założycielem jest Fundacja Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Wspomniany spektakl to komedia o aktorach i ich pracy, o kulisach teatru, o mechanizmach i kłopotach tworzenia iluzji, która rozbawiła uczestników do łez i spotkała się z dużym aplauzem.

Podczas wyjazdu do Białegostoku młodzież w pierwszej kolejności odwiedziła Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, w którym uczestnicy oprócz zwiedzania obiektu, wzięli również udział w lekcji muzealnej „Z modą przez stulecia”. Po smacznym obiedzie w Restauracji „Głodny Wilk” w Białymstoku, uczestnicy udali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej na operę „Carmen”. Opera, która należy do ścisłego kanonu najwybitniejszych dzieł operowych, była bardzo ciekawa i podobała się uczestnikom wyjazdu.

W trakcie podróży zorganizowany został konkurs wierzy nt. Związku Stowarzyszeń LGD9, Fundacji PZU oraz atrakcji zaplanowanych podczas wyjazdów. Zwycięzcy (3 pierwsze miejsca) otrzymali nagrody rzeczowe.

Laureaci konkursu zorganizowanego podczas wyjazdu do Warszawy:
I miejsce zajęła Katarzyna Zakrzewska z Bystrego (Gmina Giżycko) – otrzymała odtwarzacz MP4 8GB
II miejsce zajęła Patrycja Nadziak ze Staświn (Gmina Miłki) – otrzymała słuchawki Sony z mikrofonem
III miejsce zajął Marcin Barycz z Ołownika (Gmina Budry) – otrzymał pendrive 32GB

Laureaci konkursu Zorganizowanego podczas wyjazdu do Białegostoku:
I miejsce zajęła Justyna Żygałło z Żabinki (Gmina Kruklanki) – otrzymała odtwarzacz MP4 8GB
II miejsce zajęła Emilia Pusio ze Wilczyn (Gmina Srokowo) – otrzymała słuchawki Sony z mikrofonem
III miejsce zajęła Magdalena Wiśniewska ze Srokowa (Gmina Srokowo) – otrzymała pendrive 32GB

Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwał Kierownik wycieczki – pani Barbara Bartnik oraz
2 opiekunów: pani Barbara Dawcewicz (Prezes LGD9) oraz pani Dominika Brożewicz (pracownik LGD9).

Wyjazd zorganizowany został przez Związek Stowarzyszeń LGD9 w ramach projektu „Teatr, Opera, Filharmonia – atuty wielkich miast”, który dofinansowany jest ze środków programu „PZU z Kulturą” Fundacji PZU.

(kliknij w zdjęcia, aby je powiększyć)

Więcej zdjęć TUTAJ

BIAŁYSTOK
BIAŁYSTOK
WARSZAWA
WARSZAWA