Tesco dla szkół – Przyszłość na talerzu

Bez tytułuTesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu” to konkurs, w którym szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego mają szanse na wygranie nagród z puli ponad 200 wyjątkowych zestawów. Co istotne, tematyka tegorocznej edycji dotyczy ważnej  edukacji z zakresu zdrowego jedzenia i pochodzenia żywności.

Jeszcze tylko do 23 listopada szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego mogą zgłaszać się do konkursu reklam społecznych, gdzie czekają 22 najbardziej wartościowe nagrody, natomiast cały konkurs będzie trwał do 15 kwietnia 2016 roku.

Jak mleko trafia do kartonów i co to jest glutaminian sodu?  Blisko 4000 uczniów z całej Polski, którzy biorą udział w konkursie Tesco dla Szkół, już to wie. Duża dawka praktycznej wiedzy, a do tego setki nagród, czeka także na uczniów ze szkół z warmińsko-mazurskiego. Czasu jest coraz mniej – na zgłoszenia do konkursu na Reklamy Społeczne organizator czeka tylko do 23 listopada.
Ponad 200 zestawów nagród, w tym najnowocześniejszy sprzęt multimedialny, czeka na szkoły podstawowe i gimnazjalne, które wezmą udział w wyjątkowej zabawie, poszerzając jednocześnie wiedzę swoich uczniów o zdrowym odżywianiu.
Jak wynika z badania „Przyszłość na talerzu” przeprowadzonego na zlecenie programu Tesco dla Szkół, polskie dzieci mają znikomą wiedzę o żywności, nie rozpoznają zdrowego jedzenia, niewiele wiedzą o jego składzie i pochodzeniu Aż 52% dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego uważało, że po zmianach w przepisach dotyczących asortymentu w sklepikach, 1  września nadal będzie można kupić drożdżówki, a 48 % sądziło, że znajdzie tam słodki napój. Jak zmienić nawyki żywieniowe naszych dzieci? Usunięcie „śmieciowego jedzenia” ze szkół to tylko jedna strona medalu.
Warto zadbać o motywację dzieci, poszerzenie ich wiedzy, a także – wprowadzenie wśród nich mody na mądre wybory żywieniowe. Wyjątkową pomoc dla wszystkich szkół oferuje program Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu”. Co jest jego siłą? Praktyczne podejście do tematu zdrowego odżywiania. Uczniowie zamiast czytać i uczyć się na pamięć informacji o żywności, będą mogli wszystkiego sami doświadczyć – upiec chleb na bazie zakwasu własnej produkcji, odwiedzić lokalnych producentów, by dowiedzieć się, jak powstaje mleko czy wreszcie uczyć się mądrych wyborów przy sklepowej półce dzięki czytaniu i rozumieniu etykiet.

Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu” to pierwszy w Polsce program edukacyjny w całości oparty na fabule, w którym uczniowie poczują się jak bohaterowie gry. Ich misją będzie… uratowanie świata. Ich przewodnikami będą bohaterowie fabuły, ale także sami nauczyciele, którzy dzięki zestawom materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia lekcji wprowadzą uczniów w niezwykły świat fabuły programu. Ponad 200 nauczycieli, którzy już uczestniczą w programie, potwierdza atrakcyjność tej metody.

Pierwszą szansę na nagrody w programie będą miały szkoły, które przyślą zgłoszenia do konkursu reklam społecznych do 23 listopada. Będą one walczyć o 22 nowoczesne nagrody multimedialne.
Natomiast pula nagród licząca ponad 200 zestawów czeka w całym konkursie, w którym można bawić się i walczyć o nagrody aż do 15 kwietnia 2016 roku.
Aby zgłosić szkołę do konkursu, nauczyciel musi zarejestrować się na stronie www.tescodlaszkol.pl i założyć zespół dla swoich uczniów. W konkursie mogą brać udział wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne, w tym szkoły specjalne. Program wpisuje się w podstawy programowe kilku przedmiotów (w zależności od wybranych zadań). Ponadto, uczniowie gimnazjów mogą  w jego ramach zrealizować Projekt Gimnazjalny.

Biuro prasowe:
Maja Głuśniewska, Garden of Words
tel.: 22 829 85 72 wew. 27,
e-mail:  m.glusniewska@gardenofwords.pl