TIR z z Powiatu Saalekreis z darami dla uchodźców dotarł do Giżycka

W dniu dzisiejszym (poniedziałek 11 bm.)  na zaproszenie Starosty Giżyckiego  dotarł do Giżycka z zaprzyjaźnionego z Powiatem Giżyckim Powiatu Saalekreis w Niemczech   samochód „TIR” z darami dla uchodźców z Ukrainy. Kontakty partnerskie zaowocowały i w tym przypadku. Nasi przyjaciele z Saalekreis przygotowali kilkanaście palet darów wśród których były m.in. produkty żywnościowe, sanitarno-higieniczne, łóżka, materace i śpiwory, pościel, ręczniki, woda mineralna, nowa odzież i obuwie. Produkty żywnościowe i sanitarno-higieniczne zostały przekazane Związkowi Ukraińców w Polsce koło w Giżycku, natomiast łóżka, materace, śpiwory, pościel, itp. zostaną wykorzystane w razie potrzeby do organizacji miejsc zakwaterowania. Pomocy w czynnościach rozładunku udzielili nam niezawodni i niezastąpieni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej 41 Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego transportu w szczególności Panu Landratowi Hartmutowi Handshak i ppłk Adamowi Książakowi za wsparcie grupą żołnierzy.