To już XX Akcja Sprzątania Świata !

„Odkrywamy czystą Polskę” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna XX Akcja Sprzątania Świata – Polska. Przypada ona tradycyjnie w trzeci weekend września, czyli niebawem, 20 – 21 września 2013 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Giżyckiego do udziału w tegorocznej Akcji.

Podczas tegorocznej Akcji nacisk będzie kładziony na edukację „odpadową”, ponieważ jest ona w Polsce i w naszym Regionie bardzo potrzebna. Wprowadzony z dniem 1 lipca br. nowy system gospodarki odpadami musi iść w parze z edukacją społeczeństwa prowadzącą do zrozumienia jak prawidłowo postępować z odpadami w nowej rzeczywistości oraz jak postępować, aby odpadów było coraz mniej. Zbliżająca się Akcja będzie pierwszym krokiem w zaplanowanej przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich „odpadowej” kampanii edukacyjnej w roku szkolnym 2013/2014.

Osoby zainteresowane udziałem w Akcji prosimy o kontakt z Fundacją.

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
ul. Nowowiejska 4A
11-500 Giżycko
tel. (87) 428-04-90, 428-04-13