Trzecia wyprawa ornitologiczna za nami

29 października br. odbyła się już trzecia wyprawa ornitologiczna do Brożówki zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody w ramach projektu pn: „Swego nie znacie, czyli mieszkańcy Mazur w najcenniejszych przyrodniczych obszarach regionu”, finansowanego ze środków Powiatu Giżyckiego.

Jezioro Gołdapiwo jest niezwykłym miejscem dla obserwatorów ptaków. Jesienią na wodach tego zbiornika gromadzą się wielkie stada migrujących ptaków wodnych. Niektóre gatunki gnieżdżące się na dalekiej północy można zobaczyć w naszym kraju tylko podczas sezonowych wędrówek, kiedy odpoczywają i żerują na mazurskich wodach.

Bardzo się cieszymy, że tak licznie przybywają Państwo na te poranne, sobotnie spotkania. Zapraszamy na fotorelację autorstwa Krzysztofa Juchniewicza.
Już za tydzień ostania wyprawa w ramach projektu pn: „Swego nie znacie, czyli mieszkańcy Mazur w najcenniejszych przyrodniczych obszarach regionu”:

5 listopada, Niegocin/Pierkunowo, wyjazd z Giżycka o godzinie 7:00

Wszystkie wycieczki są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są pod numerem telefonu: 507 958 362 lub email: mazurskaprzyroda@gmail.com

Relacje z wypraw znajdą Państwo na profilu facebookowym Stowarzyszenia Miłośników Mazurskiej Przyrody https://www.facebook.com/Masuriannature/

Fot. Krzysztof Juchniewicz

Zadanie jest finansowane ze środków otrzymanych z Powiatu Giżyckiego.