„Trzy powody do uśmiechu”

Uczniowie Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta połączoną z wizytą w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

„Na zegarze 4.30, za oknem autobusu wciąż ciemność. No tak mamy 23 października 2015 roku, a my pasjonaci wycieczek szkolnych właśnie wyjeżdżamy na jakże obiecującą wycieczkę do Trójmiasta. Zgłosiło się 35 osób z klas 1-4, a sądząc po uśmiechach, pomimo tak wczesnej pory, wiem, że nudno nie będzie. Obecność sprawdzona, wszyscy są. No to jedziemy!

Godzina 11 a my już na miejscu. Cóż za tempo. Nasza wyprawa ma początek na starym mieście w Gdańsku. Zabytkowe kamienice, fontanna Neptuna, jest pięknie. Zbliżamy się do kościoła, a dokładniej do Katedralnej Bazyliki Mariackiej. Zachodzimy do środka, a naszym oczom ukazują się wspaniałe obrazy i pani przy kasie. Nie ma co, wspinamy się po 409 schodkach na wieżę mariacką. Kosztowało nas to wiele wysiłku oraz 3 zł, ale było warto! Widoki nie z tej ziemi.

Przed nami spacer wzdłuż Motławy i chwila wytchnienia. Nasz kolejny przystanek to PGE Arena Gdańsk. Panowie jak najbardziej zadowoleni. Dostaliśmy osobistego przewodnika i przeszliśmy się po całym obiekcie. Jesteśmy między innymi w szatniach, lożach VIP, a nawet w muzeum Lechii Gdańsk.

Wsiadamy w autobus, bo nasze kolejne miasto to Sopot. Zanim zwiedzanie, lecimy na szybki obiad. McDonald, KFC? Bez znaczenia, bo 100m przed nami ciągnie się cudne molo. Białe barierki i muzyka na żywo. Tak, muzyka. Młoda dziewczyna ze skrzypcami w rękach. Nie ma nic lepszego, niż popołudnie nad morzem.

Nasz następny cel to centrum „Experyment”- zaczyna się robić ciekawie. Zabawa i nauka, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Na sam koniec zawsze najlepsze, a tym razem był to punkt kulminacyjny. Wybraliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni. Wykupione bilety, miejsca zajęte – przed nami musical „Grease”. Ciężko opisać to jednym słowem, zdaniem. W skrócie – coś niesamowitego.

Ciężko opisać tak świetny wyjazd w kilku zdaniach. Atmosfera? Wszędzie razem z uśmiechami na twarzach. Wszyscy korzystaliśmy z dóbr kultury naszego kraju. Jestem przekonana, że następna wycieczka, będzie równie niesamowita.”

Julia Bielska