Turniej Memory w II Liceum Ogólnokształcącym

DSC_1616Dnia 1-go czerwca z okazji Dnia Dziecka w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku odbył się m.in zorganizowany przez ucznia klasy I a Łukasza Pułjanowskiego Turniej Memory, na który zaproszenie przyjął Burmistrz Miasta Giżycka p. Wojciech Karol Iwaszkiewicz. W turnieju wystartowali uczniowie giżyckich szkół: z Gimnazjum Nr 1 – Julia Ciesińska i Piotr Grygianiec, z Gimnazjum Nr 2 – Martin Jagodziński, Kinga Dzika, Katarzyna Wyrobek, Gabriela Wileńska, z Gimnazjum Nr 3 – Maciej Borkowski i Bruno Bobowski, z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu – Przemysław Furman i Maria Deptuła, z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych – Mateusz Kowaluk i Mateusz Kaczmarczyk, a z I Liceum Ogólnokształcącego – Remigiusz Naruszewicz i Wiktor Smoleński oraz reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego: wicedyrektor szkoły p. Alicja Złotorzyńska, byli dyrektorzy p. dr Marian Lemecha i p. Jan Tyryłło, nauczyciele p. Anna Gadomska i p. Adam Kołodziej, oraz uczniowie klasy II c Piotr Śląski i Michał Szymański. Uczestnicy w czasie eliminacji odkrywali karty przygotowane przez uczniów klasy I a, na których znajdowały się fotografie oraz opisy znanych miejsc Giżycka. Tematyka związana była z patronem szkoły, czyli z Gustawem Gizewiuszem oraz ze świętem miasta. Po zaciętych eliminacjach do finału on-line przeszły trzy drużyny: byli dyrektorzy II LO, reprezentacja Gimnazjum Nr 1 oraz drużyna uczniów popularnie zwanego „Elektryka”, która oczyściła planszę jako pierwsza wygrywając cały turniej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz podziękowania, jak również słodki upominek. Pan Burmistrz pogratulował Łukaszowi, wytrwałości w dążeniu do celu. Po zakończonych rozgrywkach na scenie pojawili się Agnieszka i Dominik absolwenci II LO, z zespołu Załoga Dr. Bryga, aby umilić czas przy dźwiękach i śpiewie szant.