Wysoki poziom Międzynarodowego Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej Mikstów

1W dniu 14.11.2015 r. w hali sportowej MOSiR przy SP 4 już po raz trzeci odbył się Międzynarodowy Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Mikstów „Polska-Litwa-Białoruś”. Patronatem honorowym objął wydarzenie Polski Związek Piłki Siatkowej, Burmistrz Giżycka oraz Starosta Powiatu Giżyckiego. Wydarzenie swoją obecnością uświetnił Pan Paweł Papke Prezes Polskiego Związku Siatkówki i jednocześnie Poseł na Sejm Rzeczypospolitej VIII kadencji.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów, w tym z Grodna, Vareny, Gdańska, Gdyni, Kętrzyna, Węgorzewa, Wydmin oraz organizator turnieju klub sportowy Masuria Volley.
Po trwających cały dzień zmaganiach najlepszy okazał się zespół Intermarine Gdańsk pokonując w finale Teachers Gdynia. Na trzecim miejscu uplasował się zespół KS Masuria Volley I pokonując w meczu o trzecie miejsce zespół Grodno I. MVP turnieju zostali zawodnicy Intermarine Gdańsk Marcin Neumann oraz Anna Michna.
Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym, co jak podsumowuje organizator dobrze wróży dla kolejnych edycji imprezy, która zaplanowana jest na kwiecień-maj przyszłego roku. Wśród zaproszonych drużyn znajdą się także zaprzyjaźnione zespoły z Warny oraz Hamburga.

więcej zdjęć z turnieju można znaleźć na Facebook’u Stowarzyszenia „Klub Sportowy Masuria Volley”