Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Giżycko

Ciekawa inicjatywa ósemki uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku zakończyła się pełnym sukcesem. Organizując 5 marca br. Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Giżycko wzięli udział w funkcjonującym od 7 lat ogólnopolskim projekcie „Zwolnieni z teorii”. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn reprezentujących: Komendę Powiatową Państwowej Straży w Giżycku, 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną, II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Gminę Giżycko, sołectwo Bystry i Guty. Graczom towarzyszył gość specjalny imprezy, były znakomity siatkarz Paweł Papke, aktualnie poseł na Sejm RP, który wcielił się w rolę sędziego jednego seta oraz przekazał na licytację specjalny voucher z dwoma biletami na Memoriał Huberta Wagnera w Siatkówce. Voucher „poszedł” za 1000 zł zasilając fundusz na remont i zakup sprzętu do sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku. Nieoczekiwanie na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Gminy Giżycko pokonując zawodowych strażaków oraz mundurowych z 15 GBZ. Najlepszym zawodnikiem został reprezentant zwycięzców Wojciech Zajączkowski. Puchary i medale wręczał wójt Marek Jasudowicz.

Źródło informacji: GOKiR w Wilkasach