Uczestnicy projektu „Let’s Try Business” wrócili z Budapesztu

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku uczestnicząca w projekcie „Let’s Try Business” w ramach programu Comenius, którego celem jest rozwijanie kluczowych umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, takich jak kreatywność, prezentacja, negocjacje oraz komunikowanie się w języku angielskim, wróciła z wizyty w stolicy Węgier.

W Budapeszcie w dniach 4–9.04.2014 r., po raz ostatni spotkali się wszyscy partnerzy programu – uczniowie i nauczyciele z Rumunii, Portugali, Węgier oraz Polski. Podczas wizyty zwiedziliśmy stolicę Węgier, odwiedziliśmy m.in. Parlament, Bazylikę św. Stefana oraz Muzeum Marcepanu, uczestniczyliśmy w warsztatach w miejscowej piekarni, uczyliśmy się wytwarzania kosmetyków w laboratorium szkolnym, tworzyliśmy ozdoby z metalu i kolorowych koralików oraz skosztowaliśmy kuchni węgierskiej. Dodatkowo młodzież uczestniczyła w zajęciach hippicznych. Przyjrzeliśmy się również pracy nauczycieli i uczniów w węgierskiej szkole oraz ich współpracy z rodzicami.

Głównym celem naszej wizyty w Budapeszcie było uczestnictwo w Międzynarodowym Jarmarku Rękodzieła, podczas którego „sprzedawaliśmy” przygotowane przez nas produkty. Każda grupa wśród oferowanych rękodzieł miała produkty regionalne: Portugalia – ręcznie malowane płytki ceramiczne, Rumunia – kolorowe pisanki, Węgry – serca piernikowo-marcepanowe, a Polska – mazurskie ryby wykonane w glinie. Wszystkie stoiska cieszyły się ogromną popularnością, a przygotowane przez wszystkich produkty znikały w oka mgnieniu.  Miłym akcentem dla nas było spotkanie z miejscową Polonią. Pobyt w Budapeszcie zostanie na długo w naszej pamięci, jak również przyjaźnie zawarte podczas wszystkich wyjazdów.

Nasz wyjazd możliwy był dzięki udziałowi w projekcie „Let’s Try Business” w ramach programu Comenius – Uczenie się przez całe życie, finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Uczestnicy wyjazdu:
Nauczyciele – Ewa Downar, Małgorzata Szpakowska, Mariola Plaugo, Dorota Małek
Uczniowie – Pamela Madej, Katarzyna Szabłowska, Marika Pitnoczko, Klaudia Kossak, Luiza Choinka

Więcej informacji na stronie: http://comenius.lo2.eu/2014/04/13/wizyta-w-budapeszcie/