Uczniowie i absolwenci SOSW w Warszawie

Grupa uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku wzięła udział w pełnej wrażeń wycieczce do Warszawy. Wyjazd był częścią realizowanego w Ośrodku projektu „Aktywni i samodzielni – rehabilitacja społeczna osób z niepełnosprawnością intelektualną” współfinansowanego przez Fundację PZU.

 

Pieniądze na bilety wstępu do instytucji kulturalnych młodzież zebrała podczas szkolnego kiermaszu świątecznego, sprzedając ozdoby wykonane na projektowych zajęciach ceramicznych, florystycznych, rękodzieła artystycznego i kulinarnych.
Niezapomniane wrażenie wywarła na uczestnikach wycieczki Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków Lego na PGE Narodowym oraz koncert w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Podczas wspaniałego koncertu ,,Mazowsze Niepodległej” z okazji 70-lecia powstania Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze, uczestnicy mieli zaszczyt spotkać Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę oraz Panią Agatę Kornhauser-Dudę. Młodzież z radością przyjęła zaproszenie Pierwszej Damy RP do złożenia wizyty w Pałacu Prezydenckim. Autorką projektu skierowanego do absolwentów SOSW w Giżycku ,, Aktywni i samodzielni” jest Dorota Szczęsna a zajęcia projektowe prowadzą Janina Andruszkiewicz, Marzena Orłowska, Edyta Augustyniak, Anna Tunkiewicz i Monika Pouch.