Uczniowie SOSW w pięknej tatrzańskiej inicjatywie „Szerpowie Nadziei”

Akcja „Szerpowie Nadziei” zaczęła się od niepełnosprawnego harcerza ZHP Maćka Skowronka, który chciał w pełni uczestniczyć w harcerskich wyprawach. Jego przyjaciele pomogli spełnić jego marzenia i wnieśli go na Tarnicę w Bieszczadach. Później harcerze zaproponowali, aby pomóc innym niepełnosprawnym w zdobywaniu górskich szczytów. Tak z małego marzenia jednej osoby narodziła się wielka akcja. Organizatorem akcji „Szerpowie Nadziei” jest Związek Harcerstwa Polskiego oraz Fundacja Pamięci Narodów.

 

„Nie licz dni. Spraw, żeby to dni się liczyły” – projekt „Szerpowie Nadziei” dobiegł końca.

W dniach 1-3 września br. uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku wzięli udział w pięknej tatrzańskiej inicjatywie „Szerpowie Nadziei”. Po raz kolejny projekt dał wiarę i pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Dzięki zaangażowaniu i pomocy ludzi o dobrych sercach zdobyli Kasprowy Wierch – oczywiście o własnych siłach. Korzystając z wyjazdu dzień wcześniej byli na Gubałówce.
Wycieczka okazała się świetną okazją do aktywizacji społecznej i obcowania z naturą.
Dzięki Szerpom poznali nowe tereny, no i przede wszystkim szlifowali samodzielność chociażby przez podejmowanie decyzji. Szerpowie nie tylko spełnili marzenia uczniów SOSW w Giżycku o wyjściu na najwyższe partie Tatr, ale również zintegrowali wokół tego projektu setki osób i organizacji, które wspólnie pomogły spełniać marzenia!
We wspólnych zmaganiach towarzyszył im Jakub Radke, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku , który był cichym aniołem uczniów SOSW. Pełen empatii wolontariusz swoim pomocnym ramieniem sprawił, że uczniowie SOSW mogli na niego liczyć w każdej sytuacji – za co serdecznie dziękujemy!
Szerpowie Nadziei to idea, która łączy cudownych ludzi, a dobro którym się dzielą nie ma granic. To wszystko z miłości do gór! Wspólnymi siłami możemy więcej!
To był bardzo intensywny, ale piękny czas! Do zobaczenia za rok!

 

Źródło informacji: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Brzechwy w Giżycku