Uczniowie ZSZ na praktykach w Grecji

Po długiej podróży uczniowie dotarli do urokliwej miejscowości Leptokaria. Jest to jeden z największych kurortów położonych w południowej części Riwiery Olimpijskiej, na wysokości ok. 300 m n.p.m., u wschodnich zboczy masywu Olimpu, w odległości ok. 30 km na południe od stolicy regionu Katerini. Niegdyś miasteczko rolnicze i handlowe, dziś ośrodek turystyczny. Pierwszego dnia zapoznawali się z okolicą i grecką kulturą. Następnego dnia rozpoczęliśmy już praktyki w hotelu Dafni Plus oraz w greckich firmach logistycznych.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku również intensywnie zwiedzali wspaniałe miejsca na Riwierze Olimpijskiej. Najpierw odwiedzili miasteczko Litochoro, znajdujące się u podnóża mitycznego Olimpu. Następnie wybrali się na całodniową wycieczkę i odwiedzili Meteory – majestatyczne kilkusetmetrowe masywy skalne, z usadowionymi na szczytach wiekowymi klasztorami (monastyrami). W niedzielę przewodnik oprowadził uczniów po urokliwej górskiej wiosce Platamonas, położonej na wybrzeżu Morza Egejskiego, w pobliżu legendarnej siedziby bogów, z zabytkowym Zamkiem Platamonas (Platamon). Jak widać praktyki to nie tylko ciężka praca, ale również wspaniała zabawa i przygoda.

Źródło: Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku