Uroczyste Obchody Dnia Edukacji Narodowej w SOSW w Giżycku

Dnia 15 października 2018 r. w SOSW w Giżycku obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość zostali zaproszeni nie tylko nauczyciele i uczniowie Ośrodka, ale i byli pracownicy placówki oraz dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Giżycku i wieloletni przyjaciel szkoły – Małgorzata Czopińska, a także wicedyrektor instytucji – Ryszard Należyty.

 

Podczas oficjalnej części uroczystości pasowano przedszkolaki i uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej, dyrektor Ośrodka – Pani Katarzyna Rzeczycka – wręczyła nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi nagrody, a także przekazała wiele miłych słów dotyczących posłannictwa, jakim jest nauczanie i wychowanie.
Po oficjalnej części, na zaproszonych gości czekał w szkolnej świetlicy/stołówce poczęstunek i kawa, przy której można było ciepło powspominać dawne czasy w szkole. To miejsce skupiło dorosłych. Natomiast dzieci i młodzież dalej bawili się z nauczycielami w sali sportowej. Organizatorzy postanowili sprawdzić wiedzę i umiejętności młodych nauczycieli. W związku z tym zorganizowali „Milionerów”, podczas których młodzi musieli wykazać się wiedzą na temat historii SOSW w Giżycku. Zwyciężczynią turnieju została Pani Justyna Matelak. Po grze przyszedł czas na zabawę dla uczniów, którzy chętnie wzięli udział w Koncercie Życzeń. Śpiewali dla swoich wychowawców, ulubionych nauczycieli oraz dobrych kolegów. Z biegiem czasu koncert przekształcił się w dyskotekę, na której bawili się i ci najmłodsi i ci nieco starsi. Cudownie spędzony dzień okazał się prawdziwym świętem całej społeczności szkolnej.
Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej zaprezentowano również wyniki Konkursu Fotograficznego dla Rodziców pod hasłem „Zatrzymane w kadrze – piękno naszej małej ojczyzny”. Zwycięzcami konkursu zostali: Pani Marta Gadomska i Pan Kazimierz Milewski. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy rozwijania pasji.

Autor: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy