Uroczyste otwarcie XVIII Mistrzostw Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

Wczoraj (13.06.br.) na sali widowiskowej Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie odbyło się uroczyste otwarcie XVIII Mistrzostw Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym, w którym wziął udział Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski. Mistrzostwa odbywają się w dniach 13-15.06.2023 r. w Rynie.

Motywem przewodnim mistrzostw są Wodne Zespoły Ratownictwa Medycznego, które są jedną z nietypowych form ratownictwa medycznego jaka zawiera się w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.

W dniu dzisiejszym (14.06.br.) rozpocznie się rywalizacja zespołów podczas zadań symulowanych. Natomiast w czwartek dowiemy się, który zespół był najlepszy, odbędzie się wręczenie nagród i uroczyste zakończenie Mistrzostw. Załogom życzymy udanej i bezpiecznej zabawy.

Organizatorem mistrzostw jest: Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach, Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego i Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego Szpital Bartoszyce.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Starosta Bartoszycki.

Fot. Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie