Utrudnienia w ruchu pojazdów 1 i 11 listopada

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Giżycku informuje o utrudnieniach w ruchu pojazdów w związku z organizacją w dniu 1 listopada 2011 r. (wtorek) procesji żałobnej w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarz komunalny przy ulicy 1 Maja w Giżycku. Procesja rozpocznie się z Sanktuarium Św. Brunona w Giżycku przy ul. Pionierskiej 14 ok. godz. 13.00 i przejdzie ulicami: Pionierską , Kościuszki, 1 Maja do cmentarza komunalnego (od strony 1 Maja). Przewidywany czas trwania procesji ok. 30 minut.

Z okazji Uroczystości Religijno – Patriotycznych w dniu Święta Niepodległości 11 listopada 2011 r. w Giżycku nastąpi przemarsz od pomnika przy ul. Moniuszki do kościoła p.w. św. Brunona przy ulicy Pionierskiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 8:30 przy pomniku przy ulicy Moniuszki. Po apelu i modlitwie przemarsz nastąpi ul. Moniuszki przez most na Kanale Łuczyńskim (most otwarty dla ruchu pieszego), ulicą Olsztyńską do pomnika przy Placu Grunwaldzkim, następnie ul. 1 Maja, ul. Kościuszki oraz Pionierską do Sanktuarium św. Brunona, gdzie o godzinie 10:00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Zakończenie Uroczystości nastąpi przed murem Sanktuarium przy ul. Pionierskiej.