Utrudnienia w ruchu pojazdów w dniu 11 listopada 2013 r.

Informujemy o utrudnieniach w ruchu pojazdów w związku z organizacją przemarszu z okazji Uroczystości Religijno – Patriotycznych w dniu Święta Niepodległości 11 listopada 2013 r. w Giżycku:

 

1. z kościoła p.w. Św. Brunona do pomnika pamięci narodowej przy ul. Moniuszki
Procesja rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 10:00 w Sanktuarium Świętego Brunona w Giżycku, około godziny 11:00 nastąpi przemarsz uczestników mszy świętej pod pomniki pamięci narodowej przy Placu Grunwaldzkim i przy ulicy Moniuszki. Uczestnicy przejdą ulicami: Pionierska, Kościuszki, Al. 1 Maja, do Placu Grunwaldzkiego, gdzie przy pomniku nastąpi złożenie wieńców i zostaną odprawione modlitwy, a następnie ul. Olsztyńską, przez most na Kanale Łuczyńskim (most otwarty dla ruchu pieszego) pod pomnik przy ul. Moniuszki. Przewidywany czas trwania przemarszu do pomników pamięci narodowej około 1 godziny.

2. W ramach Uroczystości Religijno – Patriotycznych Święta Niepodległości o godz. 17:40 na Twierdzy Boyen zostanie sformowana kolumna do wymarszu z pochodniami i nastąpi zapalenie zniczy pod pomnikami. Przemarsz tej kolumny ulicami: Turystyczną, Moniuszki, Olsztyńską, Al. 1 Maja, Traugutta, Pionierską, Kościuszki na Plac Piłsudskiego, gdzie nastąpi zakończenie. Powrót uczestników we własnym zakresie. Przewidywany czas trwania procesji ok. 1 godziny.