„V Marszobieg dla autyzmu” już za nami

W sobotę 26 września br. odbył się „V Marszobieg dla autyzmu” pod Honorowym Patronatem Starosty Giżyckiego Mirosława Dariusza Drzażdżewskiego. Impreza organizowana jest corocznie przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Giżycku, w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. W tym roku ze względu na trwającą pandemię COVID-19, termin został przesunięty na wrzesień.

Na Marszobiegu stawili się mieszkańcy naszego miasta i powiatu, by w ten sposób solidaryzować się z osobami z autyzmem.

Po rozgrzewce na Pasażu Portowym, nastąpił marsz ulicami: Kolejową, Nadbrzeżną, przez most obrotowy, koło Hotelu St. Bruno. W Parku Rogera Goemaer’a rozpoczął się bieg ulicą Św. Brunona, na Wzgórze Św. Brunona, gdzie znajdowała się niebieska meta.

Na Wzgórzu można było zasięgnąć porady specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, były animacje dla dzieci oraz poczęstunek.

Zadanie pn. „Marszobieg dla autyzmu” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.