VI ŚDS-owy Piknik Rodzinny już za nami…

Piknik odbył się 16 czerwca br. i organizowany był w ramach włączania się w XXV Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. W tym roku pod wewnętrznym hasłem ŚDS „Międzypokoleniowa zabawa ludowa”. Wydarzenie otworzyła Kierownik placówki Małgorzata Zacharczyk.

… bo rodzina, to rodzina dobrze razem siąść za stołem i zwyczajnie się podzielić i uśmiechem i rosołem”. Na imprezie rosołu nie było, ale za to na rodzinnym stole były inne pyszności: leczo, naleśniki z twarożkiem, tradycyjny smalec, drożdżówka z rabarbarem, kiełbaski z grilla i zdrowy kompot.

Na scenie pięknie zaprezentowali się różni artyści – Ryńskie Wrzosy, Sterławiacy, uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą p. Anną Malinowską z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie, zespoły muzyczno-taneczne Środowiskowy Dom Samopomocy przy Rysipon Dar Serca w Rynie oraz WTZ przy „RYSIPON-Dar Serca” w Rynie. Oj działo się, działo… Gratulujemy wszystkim wykonawcom pięknych występów i twórczych pomysłów.

Dookoła sceny odbywały się warsztaty z hortiterapii, kulinarne i ludowe, podczas których można było pogotować na westfalce, wykonać lalkę motankę lub ziołowe kadzidełka. Na pamiątkę pozostały wspólne zdjęcia z fotobudki. Dziękujemy serdecznie za przybycie i wspólną zabawę rodzinom uczestników oraz zaproszonym gościom.

 

 

Źródło informacji: Środowiskowy Dom Samopomocy przy Rysipon Dar Serca w Rynie