VI Zawody Strzeleckie Samorządów o Puchar Starosty Powiatu Giżyckiego

9 listopada br. w Rynie odbyły się VI Zawody Strzeleckie Samorządów o Puchar Starosty Powiatu Giżyckiego. Zawody cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku wzięło w nich udział 8 drużyn.

Odbyły się następujące konkurencje strzeleckie dla trzyosobowych reprezentacji:

I konkurencja – strzelanie z karabinka sportowego bocznego zapłonu Brno-1 do tarczy papierowej Psp na odległość 50 m z postawy strzeleckiej leżąc (3 strzały próbne plus 10 strzałów ocenianych),

II konkurencja – strzelanie z karabinka sportowego bocznego zapłonu Brno-1 na odległość 50 m z postawy strzeleckiej leżąc do 5 metalowych blaszek (biatlonek),

III konkurencja – strzelanie z karabinka sportowego bocznego zapłonu Brno-1 na odległość 50 m z postawy strzeleckiej stojąc do 5 metalowych blaszek (biatlonek),

IV konkurencja – strzelanie ze strzelby gładkolufowej kal. 12 z odległości 25 m z postawy strzeleckiej stojąc do celu metalowego (jeden strzał).

Zawodnicy byli oceniani drużynowo i indywidualnie.

V konkurencja dodatkowa (indywidualnie): „Sokole oko” – strzelanie precyzyjne z karabinu IŻ kalibru 7,62×39 mm, postawa strzelecka stojąc, odległość 50 m, tarcza TS-2, zwycięzca wyłoniony w toku eliminacji.

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo drużyny:  Urzędu Miasta i Gminy Ryn (w składzie: Andrzej Żmijewski, Jarosław Guz, Dariusz Ćwik) oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie (w składzie: Hubert Filipek, Adam Majgier, Mateusz Modzelewski).

Indywidualnie najlepszy był Mirosław Staszewski, reprezentujący Urząd Miasta i Gminy Węgorzewo.

W dodatkowej konkurencji – „Sokole oko” – zwyciężył Hubert Filipek, reprezentujący Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rynie.

Zawody zakończono wręczeniem dyplomów i pucharów w konkurencjach drużynowych oraz indywidualnych.

Organizator zawodów: Starosta Powiatu Giżyckiego i Sekcja Strzelecka „Sokół” Stowarzyszenia Sportowego i Rekreacyjnego w Rynie, przy współpracy Klubu Strzeleckiego GARDA w Ostródzie.

——————————————————————————————————————

Drużynowo:
  I miejsce – Urząd Miasta i Gminy Ryn (Andrzej Żmijewski, Jarosław Guz, Dariusz Ćwik)
  I miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rynie (Hubert Filipek, Adam Majgier, Mateusz Modzelewski)
II miejsce – Urząd Miejski Węgorzewo (Andrzej Fil, Natalia Kalafarska, Mirosław Staszewski)
III miejsce – Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku (Grzegorz Moszczyński, Mirosław Parejko, Tomasz Siwak)

Indywidualnie:
  I miejsce – Mirosław Staszewski (Urząd Miasta i Gminy Węgorzewo)
 II miejsce –Mirosław Parejko (Zarząd Dróg Powiatowych w Giżycku)
III miejsce – Andrzej Żmijewski (Urząd Miasta i Gminy Ryn)

Zwycięzca konkurencji „Sokole oko”: Hubert Filipek (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rynie).

WYNIKI   [pobierz]

Fot. Natalia Zdanowska