VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP

W dniach 22- 25 marca 2012 roku  uczeń  Gimnazjum nr 5 dla Dorosłych we współpracy ze Środowiskowym Hufcem Pracy w Giżycku Krystian Bucik uczestniczył w  finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP w Tarnowie. Do konkursu zakwalifikowało się 37 uczestników z całej Polski, którzy przeszli eliminacje na szczeblu lokalnym. Opiekunem finalisty był pan Andrzej Radziewicz.

Konkurs informatyczny podzielono na kilka etapów. Pierwszym był pisemny test wiedzy teoretycznej, podczas którego sprawdzano poziom wiadomości informatycznych finalistów. Kolejny etap to 15-minutowa   prezentacja, gdzie zadaniem każdego finalisty było przekonanie komisji konkursowej, iż posiada wyjątkowe umiejętności w dziedzinie informatyki. Uczeń giżyckiego gimnazjum zaprezentował stworzoną przez siebie  stronę internetową. Ostatnim etapem finału było wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie dyplomów, pucharów i cennych nagród w postaci min.  konsoli X-BOX, laptopów, cyfrowych aparatów fotograficznych, drukarek i głośników.

Podczas pobytu w Tarnowie dla finalistów oraz ich opiekunów zorganizowano mnóstwo atrakcji. Jedną z nich była wycieczka do kopalni soli w Bochni poza tym, uczestniczyli w wieczorze filmowym i pokazie Bractwa Rycerskiego „Gladi Amicci”. Oprócz tego, uczestnicy przedsięwzięcia zwiedzali Tarnów oraz Muzeum Tarnowskie. Było również mnóstwo propozycji rekreacyjno- sportowych min. konkurs strzelecki z broni pneumatycznej, turniej szachowy, turniej tenisa stołowego, a także grill. W wolnym czasie można było korzystać z siłowni, sali komputerowej oraz świetlicy.

Konkurs wiedzy informatycznej okazał się doskonałą możliwością nawiązania nowych znajomości, gdyż wszystkich uczestników łączyła wspólna pasja. Był też sposobem na pogłębienie wiedzy i umiejętności informatycznych oraz atrakcyjne spędzanie czasu wolnego. Poza tym,  sam udział w imprezie ogólnopolskiej to już duże osiągnięcie i wyróżnienie, dlatego też sprawiał ogromną satysfakcję i poczucie dobrze wykonanej pracy, która jest doskonałym motywatorem do dalszego działania.