VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski

20160316_110608Dnia 16.03.2016 r. uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Giżycku wzięły udział w VII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez SOSW w Łupkach.

Tegoroczne zmagania oscylowały wokół tematu „Wielkanocy”. Ponad stu uczestników, w czterech kategoriach konkursowych, przepięknie deklamowało wiersze, w których dominowały obrzędy i symbolika świąteczna.

Uczennica klasy VI szkoły podstawowej SOSW w Giżycku – Marlena Gral – nie miała sobie równych. Wyrecytowała wiersz Marii Konopnickiej /Zadzwoniły już dzwony…/, którym zachwyciła komisję konkursową i zebranych gości, w skutek czego zajęła 1 miejsce w kategorii: szkoła podstawowa (uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim). Z kolei uczennica klasy V szkoły podstawowej SOSW w Giżycku – Natalia Bohdanowicz – otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii za recytację wiersza Jerzego Ficowskiego /W Wielkanocny dzień do domu…/. Uczennice klasy I gimnazjum SOSW w Giżycku: Edyta Komar i Karolina Makarewicz dały z siebie wszystko i godnie reprezentowały szkołę deklamując kolejno wiersze: Ernesta Brylla „Bóg odrzucił ten kamień” i Juliana Tuwima „Chrystusie…”.
Za udział w konkursie uczennice otrzymały dyplomy oraz oceny celujące z języka polskiego. Zwyciężczynie dodatkowo zgarnęły dyplomy uznania i nagrody rzeczowe. Uczennice przygotowały nauczycielki języka polskiego – Panie: Elżbieta Kobielska i Anna Górska.