VIII Marszobieg dla autyzmu

W dniu dzisiejszym (1.04.br.) odbył się „VIII Marszobieg dla autyzmu” pod Honorowym Patronatem Starosty Giżyckiego, współfinansowany przez Powiat Giżycki w ramach udzielonego stowarzyszeniu grantu. Organizatorem marszobiegu już od 8 lat jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych – „Podaruj dziecku radość”. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale mieszkańcy powiatu giżyckiego, jak co roku, nie zawiedli i bardzo licznie pojawili się na Marszobiegu.

W Marszobiegu wzięli udział: Członkini Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jolanta Piotrowska, Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Członkini Zarządu Powiatu Beata Kurowicka, Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, Zastępca Burmistrza Cezary Piórkowski, Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych Małgorzata Czopińska, Zastępca Dyrektora PZOSiPO Ryszard Należyty oraz dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie giżyckich placówek oświatowych, którzy włączyli się aktywnie w to ważne dla społeczeństwa wydarzenie.

Na Pasażu Portowym odbyła się zbiórka. Rozgrzewkę przeprowadziła Barbara Somionka z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach ze swoim zespołem. Po rozgrzewce zgromadzeni uczestnicy ruszyli najpierw maszerując ulicami: Kolejową, Nadbrzeżną, mostem obrotowym, a za Parkiem Rogera Goemaer’a niektórzy z nich rozpoczęli bieg na Wzgórze Św. Brunona. Na trasie Marszobiegu rozdawano ulotki dotyczące autyzmu, powtarzano okrzyki – hasła dotyczące autyzmu. Na niebieskiej mecie na wzgórzu czekał na wszystkich przecudnej urody zając wielkanocny oraz liczne atrakcje – animacje dla dzieci z Party Time, zabawy z alpakami, ścianka wspinaczkowa, atrakcje żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, wspólne malowanie plakatu pod hasłem „Tak dla autyzmu”. Można było też skorzystać z porad specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Giżycku. Wydarzenie zakończył poczęstunek (ciasta, kawa, herbata, kiełbaski z grilla) przygotowany przez członków stowarzyszenia.

Liczny udział mieszkańców powiatu giżyckiego w pięknych niebieskich koszulkach, z niebieskimi balonami i innymi gadżetami, uświetnił obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.

Zadanie „VIII Marszobieg dla autyzmu” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.