VIII Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przy Rysipon Dar Serca w Rynie wzięli udział w VIII Przeglądzie Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Mazurska sielanka”. Przegląd zgromadził w tym roku 12 placówek świadczących wsparcie na rzecz osób z niepełnosprawnościami. I tak: Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Rysipon Dar Serca w Rynie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ełku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Orzyszu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Węgorzewie, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ełku, Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mrągowie, Środowiskowy Dom Samopomocy we Wronkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kowalach Oleckich, Środowiskowy Dom Samopomocy w Piszu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej.
Gościnnie wystąpiła grupa Motylków z Przedszkola Samorządowego w Nowej Wsi Ełckiej a Nadleśnictwo Ełk zaprezentowało wystawę tematyczną. Na scenie zaprezentowano pieśni i tańce nawiązujące do tematu przewodniego. Ponadto odbyła się wystawa rękodzieła oraz konkurs na Mazurską Babę.
Kreatywność uczestników Przeglądu przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, a przepisy na Mazurskie Baby należałoby opatentować…. Byliście niesamowici!

 

Źródło informacji: Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej