W grupie siła – razem pokonamy depresję i izolację

W 2022 roku Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” obchodzi 10-lecie działalności. Z tej okazji 25 czerwca 2022 roku zorganizowano rejs integracyjno-rekreacyjny po okolicznych jeziorach i kanałach. Poza chorymi, opiekunami, członkami rodzin byli obecni przyjaciele i sąsiedzi, na których mogą liczyć w potrzebie. Pogoda wymarzona – słońce i lekki wiaterek, towarzystwo przyjaznych ludzi to idealne warunki do relaksu. Na koniec kawa z pysznym ciastkiem w tawernie Ekomarina!

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego w ramach zadania „W grupie siła – razem pokonamy depresję i izolację” (umowa nr 5/2022) oraz PFRON „Rejs statkiem – uczczenie 10 – lecia działalności Stowarzyszenia spotkaniem integracyjno-rekreacyjnym” (umowa nr 4.2022).

 

Opiekuję się chorym mężem, żoną, często jest to opieka całodobowa. Czy mam prawo do spotkania z koleżanką na kawę, spacer, kino? Czy jeśli pomyślę o swoich potrzebach nie będzie to egoistyczne zachowanie?

O takich potrzebach, stresie, zmęczeniu całodobową opieką i sposobach radzenia sobie z obciążeniem fizycznym i psychicznym rozmawiali członkowie Giżyckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” podczas warsztatów wsparcia psychologicznego. Spotkania z psychologiem odbyły się w dniach 14.05.2022 r., 25.05.2022 r., 1.06.2022 r. i 8.06.2022 r.

Warsztaty wsparcia psychologicznego odbyły się w ramach zadań: „W grupie siła – razem pokonamy depresję i izolację” współfinansowane przez Powiat Giżycki (umowa nr 5/2022) oraz „Wzrost jakości życia osób starszych i wsparcie opiekunów osób zależnych” (umowa nr ROPS-I.614.1.20.2022) współfinansowane przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i przy współpracy Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku poprzez udostępnienie sali w Klubie Seniora.

 

 

 

źródło: Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany”