W walce z koronawirusem wciąż nie jesteśmy bezpieczni

W miniony weekend na terenie powiatu giżyckiego odnotowany został kolejny przypadek zachorowania na covid-19. Tym razem dotknął on osoby, która nie miała styczności z inną konkretną chorą osobą. Służby sanitarne określają już krąg osób, z którymi mogła kontaktować się osoba zarażona. Jest to jednak zadanie niezwykle utrudnione gdyż brak jest w tym przypadku nosiciela.
Sytuacja ta jednak wskazuje na ciągłe niebezpieczeństwo zarażenia się i możliwości zachorowania potencjalnie w każdym miejscu. Dodatkowo, na wzrost poziomu zagrożenia wpływają ostatnie decyzje związane z poluzowywaniem prawa w zakresie prewencyjnej izolacji ludzi przed możliwością zarażenia się koronawirusem.
W tej sytuacji prosimy Państwa o daleko posuniętą prewencję, używajmy maseczek i rękawiczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz w miejscach, w których środki ochrony osobistej są wymagane. Ograniczajmy udział w imprezach masowych, tam gdzie nie jest bezwzględnie wymagana nasza obecność.
W minioną sobotę, 6 bm. w Polsce odnotowano największą dzienną liczbę potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem od początku trwania epidemii w Polsce.