Walentynki i świat sztucznej inteligencji

W okresie święta zakochanych, młodzież z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku wzięła udział w ciekawych warsztatach dotyczących obecnych i przewidywanych możliwości rozwoju sztucznej inteligencji. Zajęcia poprowadził absolwent „Elektryka”, a obecnie student informatyki Politechniki Białostockiej – Kacper Bochan.

Chat GPT (rodzaj sztucznej inteligencji, która umożliwia komputerom rozmawianie z ludźmi w naturalny sposób) odpowiadał na nurtujące młodzież pytania, m.in.:
Jak zdać maturę z matematyki?
Co było pierwsze jajko czy kura?
Czy zawód nauczyciela przetrwa do 2030?

Wykorzystując Stable Diffusion wygenerowano imponujące grafiki w odpowiedzi na kreatywne sugestie młodzieży, wiele z nich z motywem walentynkowym.
Nasi absolwenci często odwiedzają szkołę, by dzielić się swoimi doświadczeniami. Lubimy takie lekcje. Dziękujemy i zapraszamy częściej.

Źródło informacji: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku