Walentynki w CKZiU

Biblioteka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku zaprosiła słuchaczy Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej oraz młodzież Liceum Ogólnokształcącego do udziału w obchodach Walentynek. Przypomniano legendy związane z patronem nie tylko święta zakochanych, ale także osób cierpiących na epilepsję i choroby nerwowe. Odwiedzający w tym dniu bibliotekę poznali  zwyczaje związane z dniem zakochanych w różnych krajach świata.

Tegoroczny konkurs „Zawsze w parze czyli medyczne Walentynki” nie sprawił trudności słuchaczom technika masażysty, technika sterylizacji medycznej, technika usług kosmetycznych oraz opiekuna medycznego. W zabawie wzięło udział 51 osób. Zwycięzcy konkursu otrzymali drobne upominki.

Tradycją biblioteki jest „Randka w ciemno z książką” polegająca na wypożyczeniu tajemniczej pozycji z ukrytym autorem i tytułem.

Goście biblioteki obejrzeli wystawę „Miłość w książce i na ekranie” stanowiącą niewielką reprezentację książek dostępnych w bibliotece, na podstawie których powstały słynne ekranizacje np. Przeminęło z wiatrem, Love story, Romeo i Julia.

Na zakończenie  odwiedzający  odczytywali wylosowane sentencje o miłości.

 

Źródło informacji: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku