* Warsztaty dotyczące nowego szlaku żeglownego łączącego jezioro Niegocin i Śniardwy

Fundacja Pętla Mazurska zaprasza, osoby zainteresowane przyszłością naszego regionu, na warsztaty na których będziemy zastanawiać się nad rozwiązaniami dotyczącymi nowego szlaku żeglownego łączącego jezioro Niegocin i Śniardwy poprzez jeziora Wojnowo, Buwełno i Tyrkło.

Warsztat odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2013 roku w godz. 9.00 – 16.00

w Giżycku w restauracji PORTO (ul. Nadbrzeżna 5a).

Program spotkania:

1. Prezentacja samorządowej koncepcji rewitalizacji i rozbudowy drogi wodnej między Wielkimi Jeziorami Mazurskimi, a Kanałem Augustowskim
  2. Wypowiedzi ekspertów na temat koncepcji (m.in. przedstawiciele samorządu, planiści – twórcy koncepcji, specjaliści ds. ochrony środowiska, ekonomii, hydrologii, przedstawiciele organizacji pozarządowych)
  3. Zbieranie pomysłów – jakie szanse i zagrożenia niesie za sobą budowa nowego szlaku, jak wykorzystać potencjał naszego regionu; wyrażenie własnych opinii uczestników warsztatu, znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania – praca w grupach
  4. Obiad
  5. Prezentacja wypracowanych pomysłów, głosowanie, w którym zostaje wyłoniona najciekawsza propozycja; dyskusja nad szansami realizacji przedstawionych koncepcji
  6. Podsumowanie warsztatu i przedstawienie następnych kroków w projekcie

Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zapisywanie się na warsztaty.

Zapisy przyjmujemy:

telefonicznie pod numerami:  515 125 150 – Agnieszka i 501 200 095 – Dorota
mailowo: biuro@petlamazurska.org.pl

Liczymy na Państwa obecność! Decyduje kolejność zgłoszeń!

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Opracowanie społecznej koncepcji rozwoju regionu mazurskiego, związanego z planowaną przez samorządy lokalne budową nowej drogi wodnej – „Pętla Mazurska”, łączącej jeziora Niegocin i Śniardwy.”

ZAPROSZENIE   [pobierz]