Warsztaty języka hiszpańskiego z Rebecą

W dniu dzisiejszym (25.05.br.) w II Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku odbyły się warsztaty języka hiszpańskiego z Rebecą, lektorką języka hiszpańskiego, w których wzięli udział najlepsi uczniowie języka hiszpańskiego tegoż liceum. Rebeca przyjechała na zaproszenie Javiera Daza Castello, nauczyciela języka hiszpańskiego II LO. Po zakończonych warsztatach młodzież wraz z nauczycielami udała się na zwiedzanie miasta, oczywiście w języku hiszpańskim.

 

 


 

Kilka słów o Rebece (źródło: https://hiszpanuj.pl/):
Rebeca urodziła się w Alicante i większość życia spędziła w Hiszpanii. Studiowała kierunek Translatoryka na Uniwersytecie w Alicante, ale na pewnym etapie zdała sobie sprawę, że to, w czym najbardziej się realizuję, to edukacja, więc wyspecjalizowała się w nauczaniu języków, między innymi języka hiszpańskiego dla obcokrajowców. Całe życie zawodowe pracuje jako lektor językowy, zarówno w szkołach w Hiszpanii, jak i w Polsce.
Z pasją podchodzi do swojej pracy, lubi przygotowywać materiały i prowadzić zajęcia. To bardzo satysfakcjonujące uczucie obserwować postępy językowe osób uczących się. Czuje dumę i ogromny podziw dla pracy, jaką wykonują jej uczniowie. Uwielbia patrzeć, jak tracą strach przed mówieniem i jak pochłania ich nauka jej ojczystego języka.
Przeprowadziła się z rodziną do Polski w celu zdobywania nowych doświadczeń. Gdańsk był w jej życiu od dawna, bo tu urodził się jej mąż i odkąd go poznała, odwiedzała to miasto bardzo często.

Rebecę możecie znaleźć w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/Hiszpanuj
Instagram: https://www.instagram.com/hiszpanuj/

 

 

Fot. II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku