Warsztaty zdrowego stylu życia

W dniach 10-14 grudnia 2012 r. w jednym z ośrodków w Wilkasach odbyły się „Warsztaty zdrowego stylu życia” realizowane w ramach projektu „Aktywizacja społeczności sąsiedzkich poprzez rozwój infrastruktury sportowej i innych działań edukacyjnych”. Działanie to skierowane było do osób starszych z powiatu giżyckiego i miasta Alytus.

 

Celem warsztatów była integracja uczestników z Polski i Litwy oraz nauka prowadzenia zdrowego stylu życia. Pierwszego dnia po zajęciach, wszyscy uczestnicy odbyli wycieczkę na Wzgórze św. Brunona, a następnie zostali zaproszeni do giżyckiego Klubu Seniora, gdzie zaprezentowano gościom tańce i pieśni ludowe oraz zajęcia z rytmiki. Kolejne dni były wypełnione zarówno ćwiczeniami jak i rozrywką. Każdy ranek uczestnicy rozpoczynali wypiciem soku z cytryny oraz  gimnastyką.

Ponadto, każdy mógł wziąć udział w zajęciach Nordic-Walking, prowadzonych przez doświadczonego instruktora, korzystać z basenu i sauny i uczestniczyć w zorganizowanych wycieczkach do Świętej Lipki, Reszla i Rynu. Podczas zajęć, uczestnicy wykonywali własnoręcznie bombki ozdabiane tasiemkami, kartki świąteczne, broszki, etui na telefon, czekoladowniki. W warsztatach wzięło udział 20 osób, które w ten sposób mogły poznać sąsiadów z pogranicza polsko-litewskiego.