Wciel się w sytuację osoby starszej – prezentacja kombinezonu geriatrycznego

Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” serdecznie zaprasza na prezentację symulatora odczuć osób starszych – kombinezonu geriatrycznego, która odbędzie się dnia 28 stycznia 2020 roku o godz. 13:00 w sali Portu Ekomarina w Giżycku, ul. Dąbrowskiego 14.

Zrozumienie zaczyna się od empatii a nasza wrażliwość rodzi się, gdy współodczuwamy podobnie jak inni ludzie i to w sposób dosłowny. Może pomóc nam w tym kombinezon geriatryczny. Poprzez symulację zmian występujących podczas starzenia się lub procesów chorobowych pozwala młodszym i zdrowym poczuć się jak ich 80-letnia babcia, dziadek lub chory członek rodziny. Wobec problemu starzenia się społeczeństwa nauka empatii i zrozumienia jest bardzo pożądana.

„Stowarzyszenie działa od 2012 roku. Skupiamy chorych na chorobę Parkinsona, członków ich rodzin i ludzi społecznie zaangażowanych chcących wspierać innych. Wszyscy pracujemy społecznie, zadania finansujemy z dotacji, darowizn i składek członkowskich. Jesteśmy jedynym aktywnie działającym stowarzyszeniem dla chorych na chorobę Parkinsona w Polsce północno-wschodniej. Jednym z naszych celów statutowych jest edukacja i promocja zdrowia. Przy pomocy kombinezonu geriatrycznego chcemy ten cel realizować.”

Prezes Stowarzyszenia Iwona Kiczyńska