Wielka Liga Czytelników

To konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, którzy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 1-4 oraz 5-8) rywalizują o tytuł najlepszego czytelnika w Polsce. Projekt ma charakter etapowy i kończy się wielkim finałem 10-11 maja 2019 r. w Katowicach. Tymczasem mamy za sobą etap powiatowy. W powiecie giżyckim do zawodów o tytuł Mistrza Powiatu, które 28 lutego br. odbyły się w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej, przystąpiło 11 uczniów – 2 drużyny w kategorii kl. 1-4 oraz 2 drużyny w kategorii kl. 5-8 ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Staświnach, Zespołu Placówek Oświatowych w Miłkach oraz Szkoły Podstawowej im. Feliksa Nowowiejskiego z Wydmin.

Uczestnicy w skupieniu wypełnili testy konkursowe, uzupełnili kalorie i wyrównali poziom cukru, jak przystało na Tłusty Czwartek oraz za udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez PORE w Giżycku. Zwycięzcami byli wszyscy, ponieważ dotarcie do etapu powiatowego wymagało szczególnego zaangażowania uczestników, ich rodziców, opiekunów oraz nauczycieli i koordynatorów.

W etapie wojewódzkim wezmą udział 2 najlepsze drużyny ze Szkoły Podstawowej im. F. Nowowiejskiego w Wydminach, które otrzymały największą liczbę punktów.

W kategorii klas 1-3 (143 na 150 możliwych do zdobycia): Dagmara Dubnicka, Maja Paluch, Wojciech Kasprowicz. W
kategorii klas 5-8 (130 na 150 możliwych do zdobycia): Łukasz Sienkiewicz, Michał Garnis.

Wszystkim uczniom gratulujemy, rodzicom, nauczycielom i koordynatorom dziękujemy za wspieranie zainteresowań czytelniczych dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za uświetnienie naszej imprezy czytelniczej.

Źródło informacji: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku