Wizyta Deutsch-Wagen-Tour w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Od kwietnia 2009 roku w ramach akcji „Deutsch-Wagen-Tour” pięć samochodów z logo projektu odwiedza w całej Polsce szkoły, przedszkola, centra edukacyjne i uczelnie. Celem projektu  jest to,  aby wizyty „Deutsch-Wagen-Tour” stały się źródłem inspiracji dla nauczycieli i przyczyniły się do wzrostu motywacji wśród uczniów, a w konsekwencji zapewniły stabilniejszą pozycję języka niemieckiego w polskim systemie nauczania. 

Dnia 22 lutego 2012r. kolorowy Deutsch Wagen odwiedził Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku. Przy tej szarej pogodzie musiał wyróżniać się na zaśnieżonym horyzoncie i już z daleka witał serdecznie uczniów tej szkoły przywożąc ze sobą dobry nastrój i dużo dobrego humoru. Pani lektor języka niemieckiego  spotkała się najpierw z najmłodszymi uczniami, którzy w zabawie z balonami mogli nauczyć się niemieckich słówek określających części ciała. Przysporzyło to wszystkim wiele radości i było dobrym wstępem do zabaw z chustą animacyjną.

Po tej części nastąpił wspaniały występ uczniów klas starszych, którzy w bardzo pomysłowy sposób przedstawili fakty dotyczące Niemiec oraz zaprezentowali swoją znajomość języka niemieckiego w grach słownych. Następnie śmiałkowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie o Niemczech.

Na zakończenie uczniowie klas starszych wzięli udział w kolejnych zabawach i grach językowych przygotowanych przez lektorkę Deutsch Wagen Tour. Uczniowie bawiąc się mieli okazję poznać nowe niemieckie słówka. Uczestnicy zajęć otrzymali  drobne upominki i pożegnali  się wołając „Chyba jasne, że klar! Nauka języka obcego też może być ciekawa !!!!!!