Wizyta partnerska u Gizewiusza!

II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku gościło w dniach 24 – 29 maja 2013 r. nauczycieli i uczniów z Portugalii, Rumunii i Węgier biorących udział w Partnerskim Projekcie Szkół „Spróbujmy Biznesu!”, finansowanym ze środków unijnych w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”.

W czasie spotkania uczestnicy zaprezentowali rezultaty działań z zakresu przedsiębiorczości realizowane od września ubiegłego roku: filmy i prezentacje multimedialne oraz ręcznie wykonane wyroby z gliny, papieru i wełny.

Podczas pełnego wrażeń pobytu uczniowie wzięli udział w warsztatach „Chcesz coś osiągnąć, to walcz!” zorganizowanych przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Olsztynie, których celem było planowanie i realizowanie marzeń poprzez stawanie się przedsiębiorcą.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie ES-System w Wilkasach,  największego polskiego zakładu produkcyjnego w branży oświetleniowej, który zasłynął między innymi z iluminacji Zamku na Wawelu.

Młodzież z krajów partnerskich poznała naszą szkołę, uczestniczyła w wybranych lekcjach oraz miała okazję odczuć polską gościnność – była pod ogromnym wrażeniem ciepła i otwartości rodzin, u których mieszkała. Sprzyjało to rozwijaniu komunikacji w języku angielskim,  poznaniu kultury i zwyczajów naszego kraju oraz nawiązaniu przyjaźni. Goście wyjechali zadowoleni z pobytu w Giżycku, niecierpliwie oczekując następnego spotkania, które odbędzie się w październiku w Vaslui w Rumunii.

Fot. II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku