Wkrótce trzecia mobilność II LO w Giżycku

przed_3mobiJuż tylko kilka dni dzieli uczennice od kolejnej mobilności z projektu Erasmus+, realizowanego w II Liceum im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku. Dnia 16.09.2017 roku wcześnie rano wyruszą w podróż do Warszawy, skąd samolotem udadzą się do Turcji, a dokładniej do miejscowości Gülsehır w centralnej części Anatolii. Tym razem udział w przedsięwzięciu wezmą uczennice klasy IIb Kamila Gryczan i Ewa Sieńko wraz z koordynatorkami P. Mariolą Plaugo i P. Małgorzatą Szpakowską.

„Podczas naszego pobytu zaplanowane są warsztaty z prezentacją programów komputerowych, które przybliżą nam zastosowanie ich w edukacji szkolnej. W kolejnych dniach przeprowadzone zostaną lekcje pokazowe z przedmiotów ścisłych z wykorzystaniem programów komputerowych i aplikacji ICT na podstawie konspektów opracowanych przez uczestników projektu. Jednym z celów mobilności będzie wizyta w firmie ICT, dzięki której na własne oczy przekonamy się jak ona funkcjonuje. Zaprezentowane zostaną również rezultaty działań wypracowanych między mobilnościami. Urozmaiceniem działań edukacyjnych będzie zwiedzanie miasta i okolic Kapadocji.

Ponadto w trakcie pobytu gościć nas będą rodziny, z którymi od dłuższego czasu mamy kontakt. Pomogą zapoznać się z nową dla nas kulturą oraz bliżej przyswoić wiedzę na temat zwyczajów. Jest to również dobra okazja do wykorzystania znajomości języka angielskiego w praktyce.

Udział w projekcie wzbudza w nas wiele emocji. Optymistycznie nastawione i prawie spakowane nie możemy doczekać się dnia wyjazdu.”

Kamila Gryczan i Ewa Sieńko klasa IIB

przed_3mobi