Wojewódzki Konkurs Plastyczny „100-lecie Niepodległości”

W dniu 5 listopada 2018 r. w gmachu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „100-lecie Niepodległości”, zorganizowanego przez Delegaturę IPN oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Wyróżnienie w konkursie zdobyły uczennice: Kamila Dziekońska (IV TIŚiM) i Natalia Koleśnik (IV TIŚiM) z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Laureaci otrzymali pakiety edukacyjne (wydawnictwa i gry IPN) oraz specjalne płyty CD, na których Radio Olsztyn zamieściło audycje o sześciu Twórcach Niepodległej: Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Wincentym Witosie, Wojciechu Korfantym, Ignacym Paderewskim i Ignacym Daszyńskim. Nagrody wręczył Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski.

W tym dniu w Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Artur Chojecki i naczelnik Delegatury IPN dr hab. Karol Sacewicz otworzyli wystawę „Ojcowie Niepodległości”, po czym pracownicy IPN wystąpili z wykładem przybliżającym sylwetki bohaterów Niepodległej, min. Marszałka Józefa Piłsudskiego i gen. Józefa Hallera.

 

Opiekun
mgr Andrzej Arian

 

Źródło informacji: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku