Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieży OHP w Olsztynie

5 kwietnia br. w Olsztynie został rozegrany Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieży OHP. W rozgrywkach pucharowych wzięło udział 9 drużyn. Byli to reprezentanci  jednostek opiekuńczo-wychowawczych z Olsztyna, Pisza, Ełku, Elbląga, Ostródy, Giżycka, Pasłęka, Mrągowa oraz reprezentanci Centrum Kształcenia i Wychowania z Gołdapi. Wojewódzki Komendant OHP Jarosław Dzioba powitał uczestników turnieju życząc im udanych rozgrywek i emocjonujących przeżyć sportowych.

Po części oficjalnej, drużyny rozpoczęły mecze według wylosowanej wcześniej kolejności. Faworytem turnieju była jak w latach ubiegłych drużyna z Pasłęka, jednak tym razem została ona pokonana przez graczy z giżyckiego hufca w meczu półfinałowym. Finał tegorocznego turnieju należał do drużyn z Giżycka i Ostródy. Po zaciętym i emocjonującym meczu o wygranej zadecydowały rzuty karne. W tej rywalizacji więcej szczęścia mieli zawodnicy z Ostródy zwyciężając tym samym Turniej Halowej Piłki Nożnej. Giżyccy piłkarze zajęli wysokie drugie miejsce otrzymując w nagrodę dyplomy i medale.

Turniej pokazał, że „trening czyni mistrza”, ponieważ w zeszłym roku nasza drużyna nie weszła nawet do ćwierćfinału. Wierzymy, że w przyszłym roku będziemy najlepsi!

Tekst: Magdalena Łępicka
Zdjęcia: Andrzej Radziewicz