Wotum zaufania i absolutorium za 2021r. dla Zarządu Powiatu w Giżycku

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst
Na wczorajszej sesji (30.06.2022) Zarząd Powiatu Giżyckiego otrzymał absolutorium oraz wotum zaufania za 2021 rok. Starosta i Wicestarosta podziękowali radnym, a także pracownikom starostwa i jednostek organizacyjnych. „To był trudny rok w którym znowu zmagaliśmy się ze skutkami pandemii, ale przed nami wiele kolejnych wyzwań.
W dużym skrócie rok 2021 wyglądał tak:
– Wydatki zamknęły się na poziomie 118 mln zł, w 2022 planujemy rekordowe 140 mln zł.
– Powiatowy Urząd Pracy obsługiwał m.in środki pomocowe dedykowane przedsiębiorcom (5,8 mln zł)
– Zarząd Dróg Powiatowych zrealizował inwestycje drogowe za 8,5 mln zł. Część z tych inwestycji przeszła na 2022 r.
– Środki  wspierały sferę pomocy społecznej w tym DPS.
– Szpital giżycki otrzymał wsparcie z budżetu powiatu w wysokości 2.8 mln zł
– Realizowaliśmy inwestycje w szkołach (wspólnie z partnerami) budując m.in wielofunkcyjne boisko sportowe przy ZSZ.
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku rozpoczęła działanie klasa mistrzostwa sportowego w zakresie piłki ręcznej i piłki nożnej.
LOI i LOII podjęły współpracę z szkołami wyższymi (Politechnika Gdańska, UWM, SGH).

Pełny raport w linku poniżej: