Wspieram region! Mój 1% dla Warmii i Mazur.

Od 2010 roku samorząd województwa warmińsko-mazurskiego realizuje akcję społeczną, której celem jest promowanie i zachęcanie, w szczególności mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych organizacjom pożytku publicznego z Warmii i Mazur i mimo tylu lat pracy potrzeba propagowania idei nadal jest aktualna.

W 2017 roku do włączenia się w akcję zaproszone zostały znane i lubiane osoby, które związane są z naszym regionem i zgodziły się zostać Honorowymi Ambasadorami akcji. Wśród tych osób znaleźli się Iwona Pavlović – wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim oraz sędzia w międzynarodowych konkursach tanecznych, Andrzej Matracki i Paweł Matracki – mistrzowie fryzjerstwa, Paweł Woicki – siatkarz, kapitan zespołu Indykpol AZS Olsztyn, Henryka Bochniarz – prezydent Konfederacji Lewiatan, Krzysztof Hołowczyc – kierowca rajdowy, a także gwiazdy muzyki – zespół Enej i Norbi.

W 2018 roku do grona Honorowych Ambasadorów – wspaniałych i bezinteresownych ludzi – dołączyli Wojciech Malajkat – aktor teatralny i telewizyjny oraz profesor zwyczajny Akademii Teatralnej w Warszawie, Paweł Burczyk – aktor filmowy i prezenter, Krzysztof Bubik – kierowca rajdowy.

W województwie warmińsko-mazurskim prawo do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych ma obecnie ponad 330 organizacji pożytku publicznego.  Z danych pozyskanych z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wynika, że w 2017 roku mieszkańcy Warmii i Mazur przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 17,3 mln zł, z czego ponad 4,5 mln zł trafiło do organizacji z naszego regionu, a blisko 6,3 mln zł – to kwota stanowiąca wartość 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych wynikająca z zeznań, w których podatnicy nie zadeklarowali chęci przekazania 1% podatku organizacjom a jest to zatem wartość, która potencjalnie mogłaby jeszcze wpłynąć do organizacji pożytku publicznego, w tym organizacji z naszego regionu – dlatego musimy o nie zabiegać.

W celu ułatwienia znalezienia organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego, które są uprawnione do otrzymywania 1 procenta, stworzona została witryna internetowa  www.wspieramregion.pl

Znajduje się tam baza organizacji (OPP) z województwa warmińsko-mazurskiego oraz wyszukiwarka, pomagająca odszukać organizację, której działalność chcielibyśmy wesprzeć.

ULOTKA [pobierz]