„Wszystkie kolory świata”

Pod takim tytułem 22 lutego br. w GCK odbyła się wspaniała impreza charytatywna pod patronatem UNICEF, zorganizowana na terenie Giżycka przez Przedszkole Miejskie Nr 1 przy współpracy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku. Akcję w Giżycku prowadziła Pani Marta Rudy, nauczycielka Miejskiego Przedszkola Nr 1. Celem akcji było zebranie pieniędzy na szczepionki dla dzieci z Sierra Leone. Przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowały około 70 ręcznie robionych pięknych lalek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych gości. Każdy zainteresowany przekazał darowiznę z przeznaczeniem na szczepionki dla dzieci z Sierra Leone, w zamian otrzymywał jedną z tych wspaniałych lalek.  Każde 10 zł pomoże zaszczepić jedno dziecko przeciw takim groźnym chorobom jak – polio, gruźlica, odra.

Wybrane lalki, które przypominały dzieci z różnych zakątków świata, na scenie prezentowały przedszkolaki w towarzystwie uczennic II Liceum Ogólnokształcącego, np. Karolina Dudziak z Olą przedstawiły – Polkę, Kamila Zołotar z Oliwią – Eskimoskę, Kamila Półtorak z Mają – Paryżankę, Anna Ilwicka z Wiktorią – Japonkę, Ewa Bieganowska z Mateuszem – Afrykańczyka, Natalia Aleksandrowicz z Mają – Indianinkę i  Kinga Kaczyńska z Weroniką i Leną przedstawiły – Hiszpanów.

Na uroczystości obecnych było wielu gości, w tym Pani Ewa Downar, dyrektor II LO w Giżycku.

Imprezę rozpoczęła prezentacja zdjęć dzieci z Sierra Leone przygotowana przez Błażeja Mieczkowskiego i Paulinę Chomańską z klasy I A II LO. Publiczność gorąco oklaskiwała występy przedszkolaków, które uświetniały cała imprezę. Impreza zakończyła się udaną aukcją lalek.