Wybrano „Osobowość Giżycka 2012 roku”

19 stycznia 2013 roku w Hotelu St. Bruno odbył się Bal „Osobowości Giżycka 2012 roku”, który organizował Hotel St. Bruno razem z Radiem Planeta i Giżycko.Tv. Bal połączony był z licytacją przedmiotów. Całkowity dochód z aukcji charytatywnej został przeznaczony na leczenie chorego na ostrą białaczkę szpikową Marcina Buko z Giżycka.
Zwycięzcą plebiscytu „Osobowość Giżycka 2012” został szef Mazurskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce Jan Pik.

W początkowym etapie plebiscytu mieszkańcy miasta, jego władze i lokalne media przesyłały swoje propozycje kandydatur. Łącznie zebrano ich ponad trzydzieści.
19 grudnia 8-osobowa komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele urzędu miasta, starostwa powiatowego w Giżycku, dyrekcji Hotelu ST. Bruno, Giżycko.tv oraz Radia Planeta Giżycko wybrała 5 finalistów do plebiscytu „Osobowości Giżycka 2012”.
Ostatecznie nominacje otrzymali: dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, gen. Piotr Błazeusz, Naczelnik Urzędu Skarbowego i prezes Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego, Alicja Klimaszewska, szef Mazurskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce Jan Pik, organizator spotkań historycznych i giżycki przedsiębiorca Krzysztof Kossakowski oraz piłkarz Widzewa Łódź i reprezentacji Polski, Łukasz Broź.
Od 7 stycznia mieszkańcy Giżycka i okolic droga smsową głosowali na swojego faworyta.
Tytułem „Osobowość Giżycka 1012 roku” została uhonorowana osoba, która według głosujących, w roku 2012 zrobiła coś wyjątkowego, poza swoimi obowiązkami dla miasta i mieszkańców.
Ostatecznie zwycięzcą plebiscytu „Osobowość Giżycka 2012” został szef Mazurskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce Jan Pik.