Wycieczka do Arboretum w Kudypach

Dnia 15 października br. pojechaliśmy do Arboretum w Kudypach oraz do kina w Olsztynie na niesamowity film „Chce się żyć” – pisze Anna Wolańska, uczennica kl. III Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku.Opiekunem wyjazdu była Pani Magdalena Kamecka wraz z Panią Agnieszką Biega oraz Panem Dariuszem Radziulewiczem. Bawiliśmy się niesamowicie! Zbiórka odbyła się na Placu Piłsudskiego o godzinie 7.20, parę minut później byliśmy już w autokarze. Podczas podróży śmialiśmy się, śpiewaliśmy. W momencie kiedy dojechaliśmy do celu, z ciekawością czekaliśmy na to co nas czeka, a mianowicie zwiedzanie niesamowitego miejsca jakim było Arboretum.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat drzew, krzewów znajdujących się w tym pięknym miejscu. Z racji tego, że wszyscy uczestnicy wycieczki byli z kierunku architektury krajobrazu Pani Magdalena postanowiła, że zrobimy foto-relacje. Oczywiście my, jak to uczniowie, nie byliśmy tym pomysłem zachwyceni, ale jak się potem okazało, fotografowanie przyrody, a przy okazji nas samych – to świetna zabawa. Lecz zanim weszliśmy do tego wspaniałego lasku, zostaliśmy wpuszczeni do pomieszczenia, w którym znajdowały się spreparowane okazy zwierząt oraz przyrody leśnej. To była niesamowita zabawa, kiedy na wielkim telewizorze mogliśmy odtwarzać informacje na temat różnych zwierząt oraz poznawać ich odgłosy.

Gdy zakończyliśmy zwiedzanie, udaliśmy się do kina Helios w Olsztynie na niesamowity film „Chcę się żyć”. Większość z nas podeszła do tego filmu bardzo poważnie, i oglądała go z podziwem oraz szacunkiem do osób, które w życiu spotkał podobny los. Znaleźli się również uczniowie, którzy podeszli na początku do niego mniej stosownie, lecz po kilku minutach zmienili zdanie i do końca oglądali go z uwagą. Osobiście uważam, że film jest naprawdę godny obejrzenia i potrafi ukazać sytuacje, że w życiu są naprawdę trudne momenty, ale trzeba walczyć do końca, nawet gdy wszyscy w koło zwątpili. Po ekscytującym seansie otrzymaliśmy godzinną przerwę na zakupy oraz posiłek. Gdy zebraliśmy się już i czekaliśmy na autokar, większość z nas była zadowolona i z uśmiechem wspominała urywki filmu. Z uśmiechami na naszych młodzieńczych twarzach wsiedliśmy do autokaru. Wyjazd okazał się być bardzo udanym, za co serdecznie dziękujemy i już nie możemy doczekać się kolejnego!

Tekst: Anna Wolańska, uczennica kl. III Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Fot. Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku