Wydarzenia w Domu Pomocy Społecznej w Giżycku

Dom Pomocy Społecznej w Giżycku w porozumieniu z Powiatowym Zespołem Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku gościł na praktykach zawodowych pięciu uczniów szkoły litewskiej „Alytus Profesino Rengimo Centras” w okresie 07-18.05.2012 roku. Wzajemna praca okazała się wspaniałym doświadczeniem dla pracowników, jak i uczniów.

INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GIŻYCKU

W dniach 23-24.05.2012 roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Giżycku uczestniczyli w Przeglądzie VI Porcji Romskich Obyczajów, Muzyki i Natury w Nasielsku pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Powiatu Nowodworskiego, Burmistrza Nasielska oraz Don Vasyla Szmidta z zespołem Cygańskie Gwiazdy. Przegląd odbywał się na scenie amfiteatru w Ogrodzie Terapeutycznym DPS im. Jana Pawła II w Nasielsku. Mieszkańcy bawili się znakomicie oraz mieli okazję poznać gwiazdę Don Vasyla Szmidta z zespołem Cygańskie Gwiazdy.

Dnia 25.05.2012 roku mieszkańcy DPS w Giżycku uczestniczyli w Przeglądzie Artystycznym Talentów Osób Niepełnosprawnych w Kowalach Oleckich.

W dniach 29 – 30.05.2012 roku mieszkańcy DPS w Giżycku uczestniczyli w VII Integracyjnej Spartakiadzie Domów Pomocy Społecznej Polski Północno –Wschodniej w Nowej Wsi Ełckiej , w której brało udział 20 domów z Polski i zagranicy. Uczestniczyli w 9 dyscyplinach sportowych. Zdobyli 2 medale i bawili się świetnie.

Dnia 31.05.2012 roku mieszkańcy DPS w Giżycku wzięli udział w przemarszu ulicami Giżycka obchodząc tym samym „Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych”.