Wyjazd uczniów II Liceum Ogólnokształcącego do Włoch

W sobotę 21 września odbył się czwarty wyjazd organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im Gustawa Gizewiusza w Giżycku w ramach projektu GOAL – „Google oferuje aplikacje do lekcji” Erasmus+ finansowanego z Unii Europejskiej.

Uczennice Natalia Liman kl. IIa, Michalina Makarewicz kl. IIIc, Maria Urban kl. IIIa pod opieką nauczycieli języków obcych Małgorzaty Szpakowskiej oraz Anny Gadomskiej udały się do włoskiego miasta Bari, aby zdobywać umiejętności stosowania narzędzi Google w nauce i pracy. Partnerem goszczącym projektu jest szkoła z Bari we Włoszech I.I.S.S. „Marco Polo”, która przeprowadzi pokazową lekcję geografii z aplikacją Google Ekspedycje jako przykład rozwijania kompetencji ICT i kreatywności w pracy z mapą i GPS. Rozstrzygniemy konkurs na najlepszy film promujący nasz projekt. Weźmiemy udział w warsztatach stosowania narzędzia Google Ekspedycje.
W najbliższym tygodniu czeka nas wiele wyzwań m. in. spotkanie z żywą kulturą, tradycjami i życiem w rodzinach włoskich, wycieczki dydaktyczne, szkolenia i praca nad rezultatami działań i promocją projektu. Po naszym powrocie 10 października odbędą się Dni Erasmusa podczas których ujawnimy kilka tajemnic naszego sukcesu. Zapraszamy do odwiedzania nas na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/2066747436972352/

Autorzy: II LO w Giżycku