Wyniki konkursu „Projekt roku 2012”

Uczennice technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku w okresie od 12 lutego do 21 marca 2013 r. brały udział w konkursie na portalu www.architekturakrajobrazu.info na najlepszy projekt 2012 roku. Celem konkursu (a właściwie sondy sms) było wyłonienie najlepszego projektu ogrodu wykonanego w 2012 roku. Jest to prestiżowy tytuł, zatem warto było wziąć udział i stanąć w szranki o miano najlepszego.

 

Do konkursu zgłosiły się uczennice klasy czwartej: Aneta Ladachowska, Kamila Januszczyk i Agnieszka Strzelecka z pracą wykonaną w zeszłym roku w ramach konkursu zorganizowanego przez Hotel Mazury w Giżycku.

Krótka charakterystyka projektu:

Wytyczne inwestorskie: teren rekreacyjny wokół hotelu z przeznaczeniem dla gości , zagospodarowanie stawu w centralnej części ogrodu wraz z altaną/ miejscem na grill nad nim, uatrakcyjnienie frontowej części hotelu.
Koncepcja projektowa: kompozycja oparta na ogrodach swobodnych z wydzielonymi funkcjami wypoczynku czynnego i biernego, podkreślenie znaczenia frontowej części poprzez kolorystykę roślin i ich pokrój. Aranżacja zieleni i altany przy stawie z widokiem na staw i las za nim. Dobór roślinności atrakcyjnej w sezonie turystycznym.

Efektem końcowym sondy sms’owej jest zajęcie przez dziewczyny 6 miejsca. Jest to duże osiągniecie, gdyż do konkursu zostało zakwalifikowanych 50 prac, profesjonalnych firm zajmujących się aranżacją terenów zieleni. Uczennice klasy czwartej architektury krajobrazu były jedynymi reprezentantkami szkoły średniej i osiągnęły bardzo wysoki wynik. Gratulujemy.

Link do projektu na stronie portalu: http://architekturakrajobrazu.info/projekty-glowna/56-projekty-ogrodow/3422-zagospodarowanie-terenu-woko-hotelu

Magdalena Czaus

Fot. Archiwum ZSKŚiA w Giżycku