* X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „MAZURY 2014” o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka

X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „MAZURY 2014” o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka odbędzie się 10 maja 2014 r. w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

Tancerze z całej Polski zatańczą w 20 kategoriach tanecznych. Zaplanowano cztery bloki taneczne w następujących godzinach: 9.00 – gala dziecięca, 13.00, 15.30 i gala turnieju o godz. 18.00. Podczas gali wieczornej zaprezentują się goście specjalni –  vicemistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich Volodymyr Sharapov i Paulina Dąbek. Z kolei na najwcześniejszym bloku zobaczymy pokazy najmłodszych miłośników tańca z Giżycka – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 6, Zespołu Szkół nr 1 oraz Przedszkola „Bajka”. Nie zabraknie także pokazów tańców w stylu breakdance. Dla uczestników przewidziano atrakacyjne nagrody dzięki udziałowi licznych darczyńców, dla zwycięzców medale i puchary. Warto w tym dniu wybrać się do COSu – wstęp dla giżycczan jest bezpłatny – za okazaniem dokumentu potwierdzającego zamieszkanie.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Promocji Tańca „Lecdance” oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Czar Par”.

Impreza jest dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego i Gminy Giżycko.