XII Zimowe Zdobywanie Twierdzy Boyen

W sobotę 17 marca br. odbyła się XII edycja Zimowego Zdobywania Twierdzy Boyen. Uczniowie giżyckich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się na trasie biegu wokół Twierdzy, pokonując przeszkody polegające na wspinaniu się po linie, wbijaniu gwoździ, piłowaniu drewna, strzelaniu z broni pneumatycznej, czołganiu pod zasiekami oraz rozwiązaniu quizu z zakresu wiedzy o Twierdzy. Zawody wygrała drużyna Zespołu Szkół Kształtowani Środowiska i Agrobiznesu, drugie miejsce zajęli zawodnicy Zespołu Szkół Zawodowych a trzecie drużyna B z Gimnazjum Nr 1. Organizacji zawodów podjęła się Młodzieżowa Rada Miasta przy pomocy: 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego, Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, Towarzystwa Miłośników Twierdzy Boyen oraz Urzędu Miejskiego w Giżycku.