XIII Regionalny Turniej Gry w Warcaby

29 października  2015r. w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Olecku odbył się XIII Regionalny Turniej Gry w Warcaby Klasyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie zorganizowany przez Centrum Edukacji Specjalnej i Stowarzyszenie „Dać Nadzieję” przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku.

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka, pod opieką Pani Alicji Śmierskiej, od początku istnienia zawodów, tj. od 2002 r., biorą w nich udział. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, każdy chciałby wziąć w nich udział, ponieważ można sprawdzić swoje umiejętności w grze w warcaby, zdobyć medal i oczywiście wygrać wspaniałą nagrodę.
Nowością w tegorocznych rozgrywkach warcabowych było pojawienie się zegara. Wprowadziło to troszeczkę zamieszania i zawodnikom, szczególnie na początku, dostarczyło nieco więcej stresu, ale jak widać poniżej wszyscy zawodnicy poradzili sobie z tą nowinką.

WYNIKI RYWALIZACJI UCZNIÓW SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO:

Szkoły Podstawowe:
II. miejsce: Robert Naprawski – SOSW w Giżycku

Gimnazja:
II. miejsce: Krystian Naprawski – SOSW w Giżycku
III. miejsce: Adrian Chmielewski – SOSW w Giżycku

Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiające do Pracy:
I. miejsce: Mateusz Muskała – SOSW w Giżycku